Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

KABEL KONCENTRYCZNY TELEVES T100 PE CU/AL 1.13 CZARNY nr kat 2125

Nowy

3,50 zł

kabel koncentryczny stosowany na zewnątrz w instalacjach satelitarnych DVB-S jak i naziemnych DVB-T.

Firmy TELEVES model T100 (1.13 CU/AL).

nr kat. 2125

 

More details

DOSTĘPNE

Wysokiej klasy czarny, zewnętrzny przewód koncentryczny hiszpańskiej marki Televes o oznaczeniu T100 (nr kat. 212502), używany do systemów odbioru sygnału naziemnego i satelitarnego. Kabel antenowy tej jakości jest idealny do instalacji antenowych pod transmisje kanałów HDTV. Zalecany do montażu na zewnątrz, odporny na warunki atmosferyczne i promienie UV.

Przewód wewnętrzny kabla Televes T-100 o średnicy 1,13mm wykonany jest z miedzi. Folia ekranująca, jak i oplot kabla wykonany z aluminium o pokryciu wyższym niż 73% co zapewnia pełną zgodność ze standardem Klasy A. Kabel posiada bardzo dobre parametry tłumiennościowe i można go stosować w instalacjach do 3GHz.

Folia ekranująca wykonana z aluminium miedziowane.

Cechy wyróżniające

 • Miedziany przewód  (żyła) i aluminiowy oplot
 • Ekranowanie klasy A
 • Euroklasa Fca

Ogólna charakterystyka

 • Osłona zewnętrzna PE, kolor czarny
 • Typowa impedancja: 75 Ohm
 • Opakowanie: dostępne rolki o różnych długościach

Podwójnie ekranowany kabel koncentryczny Klasy A

Dzięki 2 warstwom folii ekranującej, kable te zapewniają wysokie ekranowanie (duże pokrycie oplotu).

Jego konstruktywne właściwości zapewniają zgodność z Klasą A. Zgodność z normą EN 50117:

 • 5 - 30 MHz => TI < 5 mΩ/m
 • 5 - 1000 MHz => SA > 85 dB
 • 1000 - 2000 MHz => SA > 75 dB
 • 2000 - 3000 MHz => SA > 65 dB

gdzie, impedancja transferowa (TI) określa skuteczność ekranowania przy niskich częstotliwościach, a tłumienie ekranowania (SA) określane jest pomiędzy 30 a 3000MHz.

Wewnętrzny przewód "gorąca żyła" odgrywa ważną rolę w tłumieniu kabla, im większa średnica tym mniejsze tłumienie kabla. Miedź stosowana jest aby uzyskać niski opór elektryczny i znakomitą reakcję w wysokich i niskich częstotliwościach. W kablu T100 żyła gorąca wykonana jest z czystej miedzi o średnicy 1,13mm.

Ekranowanie

W kablu T100 ekranowanie wykonano z miedzi + poliester . Warstwa poliestrowa zapewnia prawidłową elastyczność podczas zginania kabla. Folia ekranująca w połączeniu z dodatkowym splotem zapewnia większą skuteczność ekranowania w całym spektrum częstotliwości, za czym idzie zarówno wytrzymałość, niski opór elektryczny DC i 100% pokrycie folią ekranującą.

Wyprodukowany w Hiszpanii.

Wszystkie kable firmy Televes podlegają rygorystycznym testom, zgodnie z IEC 68-2-3 tak, by kabel nie tracił właściwości przez 21 dni w sposób ciągły w temp. 40C i wilgotności względnej 93%. Po zakończeniu takiego testu, kabel nie może wykazywać tłumienia powyżej 5% w porównaniu do tłumienia w temperaturze pokojowej. Televes odrzuca w swoim laboratorium kabel, który nie spełnia tych wymagań.

Korzystanie z dobrego kabla koncentrycznego zapewnia nam:

 • odporność na zakłócenia zewnętrzne
 • uniknięcie promieniowania sygnału do otoczenia

Należy pamiętać, że wkład kabla koncentrycznego w budżecie instalacji to: dla instalacji zbiorczych 4% i 6% dla instalacji indywidualnych. Niemniej jednak udział kabla w jakości obrazu ma zasadnicze znaczenie. Korzystając z kabla kiepskiej jakości, osiąga się wysokie tłumienie sygnału co uniemożliwia instalację bez dodatkowych wzmacniaczy.

KUPUJĄC 1 szt = KUPUJESZ 1 mb

opakowanie zbiorcze rolka o długości 100 m.

Napisz komentarz

KABEL KONCENTRYCZNY TELEVES T100 PE CU/AL 1.13 CZARNY nr kat 2125

KABEL KONCENTRYCZNY TELEVES T100 PE CU/AL 1.13 CZARNY nr kat 2125

kabel koncentryczny stosowany na zewnątrz w instalacjach satelitarnych DVB-S jak i naziemnych DVB-T.

Firmy TELEVES model T100 (1.13 CU/AL).

nr kat. 2125

 

Zobacz również