Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

ANTENA TELEVES DVB-T DAT HD BOSS MIX COMBO UHF+VHF 1494

Nowy

279,00 zł

Inteligentna antena DAT HD MIX, która została specjalnie opracowana dla naziemnej telewizji cyfrowej, a szczególnie HDTV.

More details

DOSTĘPNE

Inteligentna antena DAT HD MIX, która została specjalnie opracowana dla naziemnej telewizji cyfrowej, a szczególnie HDTV.

 

Inteligencja tej anteny polega na opatentowanej technologii BOSS TECH (Balanced Output Signal System), który automatycznie reguluje poziom sygnału wyjściowego. Televes zastosował w tej antenie swoje trzy europejskie patenty, które m.in. mają bronić tej anteny przed chińskimi podróbkami. Antena jest produkowana z elementów metalowych - aluminium z odpowiednią pokrywą cyny. Plastikowe elementy w kolorze żółtym i białym wykonano z bardzo odpornego tworzywa ABS. Całość przebadano i certyfikowano we własnym laboratorium w Santiago de Compostella.

 

Antena wygląda dość nietypowo, bo ma 3 różnej długości asymetryczne direktory. Nadajnik zwykle jest wyżej od anteny odbiorczej, stąd doświadczalnie udowodniono, że lepiej jest lekko podnieść antenę do góry, a wtedy dopiero różnej długości direktory wyrównują się na końcu anteny. Ma to poprawić jakość odbioru przez choćby minimalnie wyeliminowanie szumu.

 

Kolejnym elementem nietypowym w budowie anteny DAT HD MIX jest dipol w kształcie znaczka HD - wpół otwarty, wpół zamknięty - dobry w obu konfiguracjach, co zapewnia mu dużą przepustowość z optymalnym wzmocnieniem.

 

Jeśli antena odbiera różne multipleksy DVB-T z nadajników NTC, to zwykle każdy z nich ma różny poziom sygnału w dB, np. 75dB i 90dB. Antena potrafi wyrównać ten poziom i zawsze podać średni poziom np. 85dB na wejście odbiornika cyfrowego DVB-T. Może to być też ważne na początku transmisji DVB-T w Polsce, gdy będzie mało nadajników, często oddalonych lub 2-3 nadajników w podobnym kierunku, ale o różnym poziomie sygnału.

 

Antena DAT HD ma nowego typu przedwzmacniacz MRD z automatyczną regulacją sygnału dla całego pasma, ale nie ma filtrów selektywnych dla poszczególnych kanałów.

 

Wszystkie innowacyjne elektroniczne części z anteny DAT HD są w pełni zabudowane, co oznacza, że szum jest znacznie zredukowany, co poprawia stosunek sygnał/szum w paśmie UHF. Elektronikę anteny zabezpieczono osiągając lepszą eliminację zakłóceń z innych pasm (GSM). W ten sposób zoptymalizowano wzmocnienie w celu lepszego wsparcia sygnału nierównowagi na antenę i poprawa stosunku sygnał / szum w całym paśmie. Wszystkie elementy BOSS TECH i dipola anteny DAT HD MIX są połączone i uziemione. Koncepcja budowy anteny DAT HD MIX sprawia, że jest to pod względem elektromagnetycznym jedna z najbardziej bezpiecznych anten na europejskim rynku.

 

Antena specjalnie zaprojektowana do odbioru BIII i UHF do kanału 60, odrzucając sygnały pochodzące z LTE 800/4G. 

Wyposażona w BOSStech zoptymalizowany dla pasma naziemnej telewizji cyfrowej (K.21-K.60). 

Tryb pasywny dla optymalnych warunków sygnału.

Dipol UHF gwarantuje optymalną równomierność w częstotliwości. 

Wysoka kierunkowość dzięki direktorom rozmieszczonym synfazowo.

Część do odbioru BIII jest anteną Yagi, składającą się z 3 elementów, dipola oraz 2 reflektorów. 

Wykonana z aluminium (nierdzewna).

Antena UHF typu Yagi składająca się z 39 elementów, w tym z 24 dyrektorów.- Antena Mix do odbioru BIII (174-230) i UHF (470-862).

Dyrektory zostały rozmieszczone pod kątem w trzech rzędach, co pozwala osiągnąć dużą       kierunkowość i równomierny zysk w całym paśmie pracy anteny.

Struktura opiera się na antenie DAT HD z dodatkowymi elementami dla BIII.

System BossTech jest załączany poprzez zasilenie układu.

Napisz komentarz

ANTENA TELEVES DVB-T DAT HD BOSS MIX COMBO UHF+VHF 1494

ANTENA TELEVES DVB-T DAT HD BOSS MIX COMBO UHF+VHF 1494

Inteligentna antena DAT HD MIX, która została specjalnie opracowana dla naziemnej telewizji cyfrowej, a szczególnie HDTV.

Zobacz również